Blog

Szambo czy przydomowa oczyszczalnia ścieków ?

Decydując się na własny dom, świeżo upieczeni właściciele działki stają przed podjęciem wielu ważnych decyzji. Aktualnie firmy oferują także liczne ekologiczne rozwiązania, które oprócz służenia właścicielom, korzystnie wpływają na środowisko naturalne. Jedną z ważnych kwestii jest wybór sposobu odprowadzania ścieków. Jeśli w pobliżu Twojego domu przebiega rura kanalizacyjna, to najlepszym, a jednocześnie najwygodniejszym rozwiązaniem jest po prostu podłączenie się do kanalizacji miejskiej. W przypadku, gdy nie ma takiej możliwości lub wiązałoby się to z wieloma wydatkami, do wyboru masz dwie możliwości: szambo oraz przydomowa oczyszczalnia ścieków. Które z tych rozwiązań będzie lepsze w Twoim przypadku? Dowiesz się z naszego artykułu.

READ MORE

Sposoby na zagospodarowanie wody deszczowej

Wraz ze zmianami klimatycznymi zmienia się charakter opadów. Pada rzadziej, ale intensywniej, przez co podczas krótkiego deszczu jesteś w stanie zgromadzić nawet 180 litrów opadów! Ulewy bywają szczególnie kłopotliwe dla właścicieli domów. Nadmierna ilość opadów to nie tylko wszechobecne kałuże i błoto, ale również ryzyko zamakania fundamentów. Odpowiednie zagospodarowanie wody deszczowej pomaga w eliminacji tych problemów, a równocześnie przyczynia się do dbania o środowisko naturalne.

READ MORE

Zdrowe i ekologiczne materiały budowlane

W trosce o środowisko naturalne wiele osób podczas budowy wymarzonego domu decyduje się na zastosowanie innowacyjnych technologii. Nowoczesne instalacje, takie jak pompy ciepła, rekuperacja czy panele słoneczne to jedynie kilka z ciekawych i atrakcyjnych propozycji dla właścicieli własnych posesji. Małą uwagę poświęca się jednak innemu, bardzo ważnemu aspektowi budowy domów. Mowa o zdrowych i ekologicznych materiałach budowlanych. Dlaczego warto skorzystać z takiej możliwości? Jaki ma to wpływ na zdrowie?

READ MORE

Światło naturalne we wnętrzach

Już na etapie projektowania wnętrz ogromną wagę przykłada się oświetleniu. Naturalne światło w domu jest niezwykle ważne, to w dużej mierze właśnie od niego zależy Twoje samopoczucie. Ogromny wpływ ma również na ogólny odbiór przestrzeni – wydobywa bryły, co z kolei ukazuje piękno aranżacji wnętrz. Zastanawiasz się, na co jeszcze ma wpływ naturalne oświetlenie i jak odpowiednio wykorzystać jego potencjał? Zapraszamy do lektury!

READ MORE

Komfort akustyczny w nowych budynkach

Zaplanowanie odpowiedniego komfortu akustycznego jest konieczne już na etapie projektowania i wykonywania budynku. Jest to jeden z głównych czynników wpływających na komfort mieszkania. Warto więc dobrze zapoznać się z tym tematem jeszcze przed lub podczas etapu projektowania wymarzonego domu. Niestety w gotowym już obiekcie bardzo trudno podnieść poziom tego rodzaju izolacji, poza tym jest to bardzo kosztowne oraz mało skuteczne. Zapraszamy do lektury!

READ MORE

Oświetlenie światłem naturalnym

Projektując dom warto zwrócić uwagę nie tylko na wygląd jego bryły, ale i odpowiednie usytuowanie względem stron świata. Naturalne światło wpadające do wnętrza potrafi nie tylko odmienić jego wygląd, ale i pozytywnie wpłynąć na samopoczucie mieszkańców. Gdzie zatem zaplanować sypialnię, a gdzie salon, by cieszyć się promieniami słonecznymi przez cały dzień?

READ MORE

Ciekawe materiały na elewację domów

Fasada budynku stanowi jego wizytówkę, dlatego warto poważnie rozważyć to, jakim materiałem chcemy ją wykończyć. Dobór odpowiedniego surowca nie jest łatwy, bo nie tylko musi on podkreślać bryłę budynku i pasować do otoczenia, ale też zapewniać ścianom ochronę przed działaniem szkodliwych warunków atmosferycznych.

READ MORE

Jak nawiązać do regionalnej architektury – domy sudeckie

Tradycyjne budowle nieuchronnie znikają z naszego krajobrazu. Architekci nieustannie podejmują jednak działania, które mają na celu zachowanie kulturowego dziedzictwa minionej epoki. Tak właśnie powstają nowoczesne domy sudeckie nawiązujące swym charakterem do regionalnego budownictwa.

READ MORE

Dom w stylu nowoczesnej stodoły

Coraz więcej osób decyduje się na budowę domów w stylu nowoczesnej stodoły: prostych, na planie prostokąt, z dwuspadowym dachem. Skąd wynika ich fenomen i jakie są zalety tego typu obiektów?

READ MORE