Blog

W jakie nowoczesne technologie warto wyposażyć dom

Budynek gotowy do zamieszkania w miesiąc czy dwa to już nie science fiction. Dzięki technologii szkieletowej postawienie wydrukowanej w 3D drewnianej konstrukcji i jej zmontowanie zajmują zaledwie chwilę. W co jednak warto wyposażyć nowoczesny dom, by był przyjazny mieszkańcom i środowisku, ekonomiczny oraz… inteligentny?

READ MORE

Budowa domu na działce ze spadkiem terenu

Nieruchomości położone na skarpie czy wzgórzu cieszą się dużą popularnością, zwłaszcza te, z których rozciąga się malowniczy widok na górskie szczyty, jeziora czy brzeg wartko płynącej rzeki lub strumienia. Należy jednak pamiętać, że budowa domu na działce ze spadkiem terenu wymaga przemyślanych rozwiązań.

READ MORE

Dom w technologii tradycyjnej czy szkieletowej

Decydując się na budowę własnego domu stajemy przed dylematem: zastosować konstrukcję tradycyjną, murowaną czy może postawić na zyskującą w ostaniem czasie na popularności metodę szkieletową? Obie technologie mają swoje wady i zalety, a wybór pomiędzy nimi zależy tak naprawdę od tego, jak szybko chcemy się wprowadzić do własnego lokum oraz jakimi funduszami dysponujemy.

READ MORE

Trendy architektoniczne w 2020 roku

Rozwój technologiczny wpływa znacząco na każdą branżę, również budownictwo i architekturę wnętrz. Widać to wyraźnie w trendach, które nieustannie się zmieniają i łączą stałe elementy z coraz to bardziej pomysłowymi rozwiązaniami. Co jest popularne w 2020 roku?READ MORE

wnętrza kawalerki na Kępie Mieszczańskiej

Trwają prace nad realizacją naszego projektu wnętrz małego mieszkania na Kępie Mieszczańskiej. Na ok. 25 m2 tego niewielkiego mieszkania mieliśmy za zadanie wydzielić, oprócz łazienki , aneksu kuchennego i wejściowego, strefę dzienną i nocną, co było nie lada wyzwaniem. Wkrótce zdjęcia z realizacji.

Parterowy czy piętrowy ? Na jaki dom się zdecydować

Wiele osób marzy o postawieniu własnych czterech ścian gdzieś na malowniczej działce, jednak nie ma do końca sprecyzowanej wizji co do ostatecznego kształtu i wyglądu budynku. Dla osób, które zastanawiają się, czy zdecydować się na dom parterowy czy piętrowy, przygotowaliśmy krótki artykuł, w którym opowiemy o zaletach i wadach każdego z rozwiązań.

READ MORE

Pozwolenie na budowę domu jednorodzinnego – co musisz wiedzieć

Przyszedł ten czas w naszym życiu, że postanowiliśmy postawić swój własny dom. Jakie kroki musimy podjąć, zanim po raz pierwszy wbijemy szpadel w ziemię? W tym krótkim artykule podpowiemy, od czego zacząć żmudny proces uzyskiwania pozwolenia na budowę i jak będą przebiegały kolejne etapy inwestycji.READ MORE

Projekt domu od A do Z z biurem architektonicznym

Budowa własnych czterech kątów to prawdopodobnie najważniejsze przedsięwzięcie, którego podejmujemy się w życiu, dlatego przed rozpoczęciem inwestycji powinniśmy poważnie przemyśleć wiele istotnych spraw. Jedną z nich jest wybór: projekt gotowy czy indywidualny? Jeśli zdecydujemy się na tę drugą opcję, czyli dom szyty na miarę naszych potrzeb we współpracy z biurem architektonicznym, z pewnością nie będziemy żałować.

READ MORE

Projekt domu szyty na miarę

Nadszedł ten czas, kiedy zdecydowaliśmy się na zrealizowanie swoich marzeń i postawienie własnych czterech kątów. Zabieramy się za przeglądanie gotowych propozycji w Internecie i na stronach biur architektonicznych, ale wciąż nie możemy znaleźć czegoś odpowiedniego. Tu brakuje tarasu, tam dodatkowej sypialni… Jeśli pragniemy mieć dom dostosowany do wszystkich naszych potrzeb, to rozwiązaniem może być projekt szyty na miarę opracowany wspólnie z doświadczonym architektem.

 

READ MORE

Formalności przy budowie domu

Kupiliśmy działkę … i co dalej? Budowa wymarzonego domu nie jest tak prosta, jakby się mogło wydawać. Wszystko przez … formalności. Zanim przystąpimy do stawiania fundamentów, musimy załatwić liczne dokumenty w różnych instytucjach i urzędach. Wszelkie niedociągnięcia z naszej strony znacząco opóźnią start inwestycji, dlatego warto przed rozpoczęciem prac zaznajomić się z obowiązującymi przepisami. W tym artykule wyjaśnimy, na co zwrócić szczególną uwagę.

READ MORE