Blog

Ciekawe materiały na elewację domów

Fasada budynku stanowi jego wizytówkę, dlatego warto poważnie rozważyć to, jakim materiałem chcemy ją wykończyć. Dobór odpowiedniego surowca nie jest łatwy, bo nie tylko musi on podkreślać bryłę budynku i pasować do otoczenia, ale też zapewniać ścianom ochronę przed działaniem szkodliwych warunków atmosferycznych.

READ MORE

Jak nawiązać do regionalnej architektury – domy sudeckie

Tradycyjne budowle nieuchronnie znikają z naszego krajobrazu. Architekci nieustannie podejmują jednak działania, które mają na celu zachowanie kulturowego dziedzictwa minionej epoki. Tak właśnie powstają nowoczesne domy sudeckie nawiązujące swym charakterem do regionalnego budownictwa.

READ MORE

Dom w stylu nowoczesnej stodoły

Coraz więcej osób decyduje się na budowę domów w stylu nowoczesnej stodoły: prostych, na planie prostokąt, z dwuspadowym dachem. Skąd wynika ich fenomen i jakie są zalety tego typu obiektów?

READ MORE

W jakie nowoczesne technologie warto wyposażyć dom

Budynek gotowy do zamieszkania w miesiąc czy dwa to już nie science fiction. Dzięki technologii szkieletowej postawienie wydrukowanej w 3D drewnianej konstrukcji i jej zmontowanie zajmują zaledwie chwilę. W co jednak warto wyposażyć nowoczesny dom, by był przyjazny mieszkańcom i środowisku, ekonomiczny oraz… inteligentny?

READ MORE

Budowa domu na działce ze spadkiem terenu

Nieruchomości położone na skarpie czy wzgórzu cieszą się dużą popularnością, zwłaszcza te, z których rozciąga się malowniczy widok na górskie szczyty, jeziora czy brzeg wartko płynącej rzeki lub strumienia. Należy jednak pamiętać, że budowa domu na działce ze spadkiem terenu wymaga przemyślanych rozwiązań.

READ MORE

Dom w technologii tradycyjnej czy szkieletowej

Decydując się na budowę własnego domu stajemy przed dylematem: zastosować konstrukcję tradycyjną, murowaną czy może postawić na zyskującą w ostaniem czasie na popularności metodę szkieletową? Obie technologie mają swoje wady i zalety, a wybór pomiędzy nimi zależy tak naprawdę od tego, jak szybko chcemy się wprowadzić do własnego lokum oraz jakimi funduszami dysponujemy.

READ MORE

Trendy architektoniczne w 2020 roku

Rozwój technologiczny wpływa znacząco na każdą branżę, również budownictwo i architekturę wnętrz. Widać to wyraźnie w trendach, które nieustannie się zmieniają i łączą stałe elementy z coraz to bardziej pomysłowymi rozwiązaniami. Co jest popularne w 2020 roku?READ MORE

wnętrza kawalerki na Kępie Mieszczańskiej

Trwają prace nad realizacją naszego projektu wnętrz małego mieszkania na Kępie Mieszczańskiej. Na ok. 25 m2 tego niewielkiego mieszkania mieliśmy za zadanie wydzielić, oprócz łazienki , aneksu kuchennego i wejściowego, strefę dzienną i nocną, co było nie lada wyzwaniem. Wkrótce zdjęcia z realizacji.

Parterowy czy piętrowy ? Na jaki dom się zdecydować

Wiele osób marzy o postawieniu własnych czterech ścian gdzieś na malowniczej działce, jednak nie ma do końca sprecyzowanej wizji co do ostatecznego kształtu i wyglądu budynku. Dla osób, które zastanawiają się, czy zdecydować się na dom parterowy czy piętrowy, przygotowaliśmy krótki artykuł, w którym opowiemy o zaletach i wadach każdego z rozwiązań.

READ MORE

Pozwolenie na budowę domu jednorodzinnego – co musisz wiedzieć

Przyszedł ten czas w naszym życiu, że postanowiliśmy postawić swój własny dom. Jakie kroki musimy podjąć, zanim po raz pierwszy wbijemy szpadel w ziemię? W tym krótkim artykule podpowiemy, od czego zacząć żmudny proces uzyskiwania pozwolenia na budowę i jak będą przebiegały kolejne etapy inwestycji.READ MORE