budynek mieszkalno- biurowy w Żernikach Wrocławskich

Projekt budynku mieszkalnego jednorodzinnego z częścią biurową. Budynek został zlokalizowany na działce, przez którą przechodzi napowietrzna linia energetyczna, co wiązało się z koniecznością cofnięcia budynku znacznie w głąb działki.

W parterze budynku znajduje się część mieszkalna: salon, kuchnia, toaleta oraz siłownia, a także pomieszczenie techniczne i garaż. Część biurowa znajduje się na piętrze w nadwieszonej nad parterem bryle- założeniem było wyeksponowanie tej części i nadanie budynkowi dzięki temu nadwieszeniu nowoczesnego wyglądu, na którym zależało inwestorom. Oprócz części biurowej, oddzielonej od prywatnej, na piętrze zlokalizowane są trzy sypialnie, łazienka i pralnia. Wrażenie przestrzeni potęguje antresola wokół klatki schodowej, która wizualnie łączy parter z piętrem budynku. Nad klatką schodową zaprojektowano świetlik. Od strony ogrodu część mieszkalna na piętrze posiada loggie, co  ma na celu dodanie sypialniom prywatności, loggie stanowią także dodatkową osłonę akustyczną- na sąsiedniej działce prowadzona jest działalność usługowa mogąca generować hałas.  Ogród jest niewielki, z tarasem dostępnym z części dziennej, dlatego zaprojektowano dodatkowy taras na części budynku, dostępny z antresoli na piętrze. Ten taras jest osłonięty ażurowymi przesłonami, które pojawiają się również na loggi.

Rozrzeźbiona bryła została podkreślona zróżnicowanymi materiałami- oprócz tynku został zastosowany włóknocement, tynk betonowy i deska elewacyjna.  Aluminiowa stolarka okienna i ażurowe przesłony dopełniają efektu nowoczesnej bryły budynku.

 

 

Projekt: 2022 r

Inwestor prywatny.